BELYSNING / Ljuskronor & takarmaturer / Ljuskrona 9175055

nr 917 5055

Ljuskrona

Malm, 1700-tal, (proveniens Nils Wendel), höjd: 55 cm

Utrop:

12.000 kr

Såld:

5.000 kr

måndag 13 oktober 2014
kl 19:43:28

10/10 07:24:50 1      Vinnande bud

Carl Malmsten (1888-1972)
Svensk inredningsarkitekt, möbelarkitekt och professor